Двама българи в Топ 25 в преследването в Ханти-Мансийск

Васил Георгиев 17 март 2012 в 15:09 1265 0

Красимир Анев
Красимир Анев и Владимир Илиев успяха да намерят място в Топ 25 в мъжкото преследване на 12,5 км, старт от деветия кръг от надпреварата за световната купа по биатлон, който се провежда в Ханти-Мансийск, Русия. Анев даде 17-о време, като при четирите си влизания на огневия рубеж направи само един пропуск в стрелбата си. Биатлонистът ни сбърка при последната си четвърта стрелба. Анев финишира с време от 37.00,1 минути, изоставайки с 2.13,0 минути от победителя Мартен Фуркад. Французинът, който затвърди лидерската си позиция за малкия Кристален глобус в дисциплината, както и водачеството си в генералното класиране за Световната купа, също направи един пропуск в стрелбата, като пробяга трасето за 34.47,1 минути. Втори, на 19,6 секунди след него се нареди Арнд Пифер от Германия. Място на подиума намери и норвежецът Емил Хегле Сведсен с две пропуснати мишени и изоставане от 34,7 секунди от Мартен Фуркад. Владимир Илиев даде 22-ри резултат. Той, подобно на Анев, показа страхотна стрелба, като пропусна само една мишена. В бягането изостана с 2.40,6 минути от победителя в състезанието. Третият български биатлонист в надпреварата Михаил Клечеров направи три пропуска в стрелбата, по един в първите си три влизания на рубежа, като малко преди финала бе затворен с обиколка от Мартен Фуркад и приключи надпреварата. Състезанието завършиха 55 състезатели. В класирането за малкия Кристален глобус Мартен Фуркад има 384 точки, Свендсен е втори с 348, Пифер е на трета позиция с 257 точки, колмкото има и Тарей Бьо от Норвегия. Краси Анев е 44-ти с 47 точки.Клечеров е на 54-то място с 30, а Владко Илиев е 60-и с 19 точки. В генералното подреждане за Световната купа водач е Мартен Фуркад от Франция с 1090 точки, пред Свендсен с 992, Андреас Бирнбахер от Германия със 794 точки и др. От българските биатлонисти Краси Анев е 41-ви с 200 точки, Клечеров е 46-ти със 131, Владимир Илиев е 60-и с 66 точки.