Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Четвърти медал за България от европейското по лека атлетика за хора с увреждания

ОFFNews 20 август 2014 в 19:43 10210 1

Михаил Христов

Михаил Христов донесе четвърти медал за страната ни от европейското първенство за атлети с увреждания  в Суо̀нзи, Великобритания.

Българинът завоюва среброто в дисциплината дълъг скок, клас Т47 с личен рекорд от 6.29 метра. Шампион стана гъркът Йоргос Костакис с 6.50 метра.

Така актива на нашите спортисти става - 2 сребърни и 2 бронзови медала. Сребро спечели Даниела Тодорова на диск в клас F55, а  бронзовите отличия са на Дечко Овчаров на копие в клас F42 и на Мустафа Юсеинов на диск в клас F56.

България заема 21-ото място в класирането по медали. Русия води убедително в тази класация с десет първи места и общо 24 отличия, а домакините от Великобритания са втори с пет златни, шест сребърни и девет бронзови медала.