Черно море поднесе изненадата за Купата

Васил Георгиев 16 февруари 2012 в 12:23 1744 0

Рилски спортист-Черно море Снимка: БФ Баскетбол
Тимът на Черно море поднесе изненадата в първия ден на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, който се провежда в "Арена Самоков". Варненци отстраниха на 1/4-финалите отбора на домакините Рилски спортист, след като се наложиха изненадващо категорично с 86:64 точки (19:16, 14:21, 27:13, 26:14). "Моряците" измъкнаха двубоят със страхотна игра след почивката. След първите 20 минути тимът на Рилски спортист водеше с 4 точки - 37:33 точки. За Черно море шестима състезатели завършиха мача с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Джими Хънт, който реализира 16 точки. Александър Янев добави 15, Николай Колев 14, а Симеон Илиев 13 точки. Милчо Борисов наниза 11 точки. За Рилецо основен точконосител бе Бранко Миркович, който наниза 12 точки, добавяйки в актива си и 3 борби и 4 асистенции. С по 10 точки приключиха Станислав Ваклинов, Филип Вукосавлевич и Мартин Маринов. За място на финала Черно море ще спори с отбора на Левски. Защитаващият отличието си от миналата година тим на Лукойл Академик очаквано нямаше никакви проблеми срещу Спартак (Плевен) и размаза съперника с 92:57 точки (28:7, 21:21, 28:11, 15:18). На практика "студентите" си решиха мача още в първите десет минути, взимайки сериозна разлика. Най-резултатен бе Брендън Хийт с 18 точки. Ламонт Мак се отчете с 15. За плевенчани Веселин Георгиев реализира 17 точки. На полуфиналите Лукойл среща Ямбол.