Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Левски на полуфинал за Купата

Васил Георгиев 15 февруари 2012 в 17:09 1661 0

Левски-Балкан Снимка: БФ Баскетбол
Един от основните претенденти за първото място в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже Левски се класира без сериозни проблеми за полуфиналите на надпреварата. На стартиралия днес в зала "Арена Самоков" финален турнир "сините" тръгнаха с победа, надигравайки на 1/4-финалите Балкан (Ботевград) с 94:58 точки (21:5, 13:16, 26:18, 34:19). Тимът на Левски доминираше тотално, като спечели с убедителни разлики три от четирите части в мача. Петима баскетболисти на Левски приключиха с двуцифрен точко актив, като най-резултатен бе гардът Джарет Хоуел, който наниза 19 точки. В актива си той добави 7 борби и 5 асистенции. Капитанът Стефан Георгиев реализира 13 точки, а Димитър Ангелов, Павел Иванов и Джъстин Елър добавиха по 11 точки. За ботевградчани Дуейн Мортън реализира 14 точки, а Любомир Лилов се отчете с 12. В първия мач от турнира също не се получи изненада, като Ямбол надигра Черноморец с 69:55 точки (19:10, 16:12, 17:16, 17:17). За отбора на треньора Иван Чолаков с по 16 точки се отчетоха звездата на тима Джон Офоегбу и Мартин Дурчев. За бургазлии силен мач направи Константин Коев, който реализира 17 точки.