Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

България победи Китай и зае първото място в група C

Деян Спасов 05 септември 2014 в 16:07 4896 1

Волейболният национален отбор на България победи Китай с 3-0 гейма (24:26, 23:25, 19:25) и временно зае първото място в група С на Световното първенство в Полша.

Двубоят между двата отбора започна напълно равностойно до 5:5. По-късно през първата част азиатците взеха преднина с 16:14 при второто техническо прекъсване след атака през центъра.

Китай поведе със 17:14 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. При 19:14 Пламен Константинов взе и второто си прекъсване в първия гейм.

Българите се върнаха по-мотивирани на терена и след няколко поредни точки на Цветан Соколов и грешки на китайския тим резултатът бе изравнен 23:23.

Националите ни стигнаха до геймбол при 24:23 след поредна грешка на китайците. Тройна българска блокада спря и атаката на Жи Юен от зона 2 - 25:23 и 1-0 при геймовете.

Волейболистите на Китай поведоха в началото на втората част с 4:1. Играчите на Сие Гуончен запазиха преднината си и стигнаха до 12:7.

България изравни при 13:13 след двойна блокада на Светослав Гоцев и Николай Пенчев, а след мощна атака на Данаил Милушев поведе с 14:13. Китай изравни при 15:15.

Равенство отново имаше при 23:23, но българите пак съумяха да спечелят гейма след поредна добра атака на Милушев и грешка на азиатците.

В третата част България заигра с доста по-голямо самочувствие и поддържаше разлика от 4-5 точки през целия гейм. В крайна сметка след 25:19 момчетата на Пламен Константинов взеха мача с 3-0 гейма и заеха първото място в група С на Световното първенство.

Фаворитът в групата Русия излиза в двубой срещу Мексико тази вечер на "Ерго Арена" в Гданск и при победа ще се завърне на първата позиция.

Състави:

КИТАЙ: Жиао Шуай, Юан Жи, Чуи Жианжун, Жон Уенжун, Лиан Чунлон, Гън Син - Чи Рен-либеро
Старши-треньор: Сие Гуончен

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Скримов, Мирослав Градинаров, Данаил Милушев)
Старши-треньор: Пламен Константинов.