България победи Финландия на старта на олимпийските квалификации

OFFNews 06 януари 2016 в 18:44 2772 0

Снимка: cev.lu

Българският национален отбор по волейбол започна успешно олимпийския квалификационен турнир в Германия, побеждавайки Финландия с 3:1 гейма (29:27, 25:15, 23:25, 25:22) в първия си мач от група В.

Възпитаниците на селекционера Пламен Константинов изпитаха доста трудности в първия и третия гейм, докато втория бе спечелен безпроблемно. Няколко важни състезатели липсваха в състава, но въпреки това "лъвовете" се справиха със задачата си и започнаха квалификационния цикъл с победа. С много силен мач днес се отличи посрещача ни Тодор Скримов.

Финландия от своя страна вече е извън Олимпиадата в Рио след втората си загуба в квалификациите. Вчера скандинавците загубиха с 0:3 от Русия. Точно заради загубения вчера двубой днес играчите на Туоммас Самелвуо дадоха сериозен отпор на родните волейболисти, твърдо решени да защитят честта си. Като основно оръжие на финландците в мача днес може да се отличи сервиса им.

След победата България заема второто място във временното класиране веднага след Русия, докато Финландия е на последната четвърта позиция в група B. Третото място е за тима на Франция, който още не е записал мач в квалификациите.

Стартовият състав на България: Владимир Николов, Виктор Йосифов, Тодор Скримов, Мирослав Градинаров, Николай Николов, Георги Братоев (разпределител); либеро - Теодор Салпаров