Автогол лиши Исландия от победа над Унгария

OFFNews 18 юни 2016 в 21:02 3750 0

Исландия и Унгария завършиха наравно 1:1 в мач от втория кръг в група „F“ на Евро 2016. Исландците бяха на мунути от победата, но късен автогол изравни резултата.

Унгарците бяха по активни в началото на мача, но така и не успяха да се разпишат във вратата на противника. Първата реална опасност за мрежата на унгарците дойде в 29-ата минута, когато Йохан Гудмундсон стигна до паса на Гилфи Сигурдсон, но вратаря на унгарците Габор Кирай спаси.

Резултатът бе открит 10 минути по-късно от Арон Гунарсон след дузпа заради грешка на вратаря на унгарците Габор Кирай.

В началото на второто полувреме тима на Унгария започна да търси път към вратата на противниците си, но трудно стигаше до опасни положения. Джуджак изпусна добра възможност да изравни от пряк свободен удар, стреляйки право в стената.

Автоголът на исландците дойде в 88-ата минута, когато резервата Николич центрира остро в наказателното поле на Исландия топката, след което Биркир Саеварсон вкара в вратата на собствения си тим за крайното 1:1.

След спечелената точка Унгария остава лидер в групата с 4 точки, пред Исландия с 2, Португалия 1 и Австрия е без спечелена точка.

Исландия - Унгария 1:1

1:0 Г. Сигурдсон (39)
1:1 Б. Саеварсон (88) автогол

Исландия: Халдорсон; Скуласон, Арнасон, Сигурдсон, Саеварсон; Бярнасон, Гунарсон (66 - Халфредсон), Сигурдсон, Гудмундсон; Бьодварсон (69 - Финбогасон), Сигторсон (84 - Гудьонсен)

Унгария: Кирай; Ланг, Гузмич, Юхаш (85 - Салай), Кадар, Клайнхайслер, Гера, Наги, Щибер (67 - Николич), Пришкин (67 - Бьоде), Джуджак