
Бари Хоукинс спечели титлата на ранкинг турнира по снукър Гран при в Престън, след като спечели с 10:7 фрейма срещу Райън Дей.
"Ястреба" показа солидни нерви в този дълъг финал и спря устрема на Дей, който беше напът да направи впечатляващо завръщане, печелейки четири последователни фрейма между 12-ия и 16-ия, за да намали изоставането си на 7:9 фрейма.
Това е трета ранкинг титла на Хоукинс, който се изравни с играчи като Марк Алън, Пол Хънтър и Джеймс Уатана и втора в Престън след 2014 година, когато спечели короната на Players Championship Grand Final, побеждавайки на финала Джерард Грийн с 4:0 фрейма. Дей продължава да бъде без титла в 18-годишната си кариера, като за пети път остана в подножието на върха.
Той обаче почти нямаше шанс срещу феноменалния в този мач Хоукинс, който завърши с пет сънчъри брейка, четири от които в първата сесия. Той започна вечерта със 128 и 85 и поведе с 9:3. Работата му изглеждаше свършена, но 13-ия фрейм за малко да се окаже фатален за него.
Дей спечели четири поредни части и така се стигна до 17-ия фрейм, в който Хоукинс се върна в играта, постави Дей в снукър и след това разчисти масата, за грабне титлата и наградата от 100 000 лири.
"Всяка моя половин грешка той превръщаше в сенчъри брейк. Това значително усили напрежението върху мен при всяко следващо излизане на масата. Ако бях спечелил 17-ия фрейм, вероятно щях да взема и мача", каза Дей.































Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните