
Заместник-министър и експерти от Министерство на околната среда и водите отиват в село Българево, за да разрешават проблема с огражденията на плажа Болата, каза кметът на селото Георги Георгиев.
Най-дивият и красив плаж беше ограден с бетонни блокове от работници, които твърдят, че там строеж няма да има, а само се картографира Болата като природен резерват и се спира достъпът на коли до ивицата.
Огражденията обаче разгневиха местните хора, тъй като те вече нямат достъп до плажа. Заради това хората от село Българево махнаха огражденията с трактори тайно през нощта и си проправиха път към плажа.
В момента там ситуацията е спокойна и се очакват лицата от екоминистерството, за да им се каже, че ограждането на Болата няма да бъде позволено. Хората искат и разяснения какво точно ще се прави с плажа.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Пациентите не са длъжни да осигуряват кръводарители, за да получат лечение
Словакия забранява социалните мрежи за деца под 16 години
Евтино, но пълно с вода: проверка откри проблеми в сирената от ''Кошница с грижа''
Магазини на мигранти затвориха в знак на протест срещу Алтернатива за Германия