Протестиращи срещу демонтирането на паметник "1300 години България" пред НДК се събраха пред паметника.
Те застанаха до оградата на паметника, чието демонтиране започна вчера.
Демонстрантите настояха паметникът да бъде реставриран, а не демонтиран, което по думите им ще струва по-малко.
"Реставрирайте паметника, цялостен демонтаж на Фандъкова и нейните чобанчета", поискаха протестиращите около 100 души.

Те се заканиха да протестират всеки ден, ако "тази вандалщина не спре".
Демонстрацията беше подкрепена от общински съветници от БСП.

Протест ще се проведе и в 9 часа в четвъртък пред Столична община.
Решението на Столичния общински съвет за премахването на паметника е от 2014 г., но изпълнението му беше отлагано с години заради обжалвания. Сега обаче всички съдебни процедури са приключили окончателно.
Кметът на София Йорданка Фандъкова обясни, че паметникът няма как да не бъде демонтиран заради състоянието му, но това ще се извършва изключително внимателно, за да не се повредят пластиките, които ще бъдат прибрани в НИМ.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18024
2
04.07 2017 в 20:00
35235
1
04.07 2017 в 19:54
Поздрав!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов