Мотористи ще се съберат отново на протест тази вечер в 18.30 ч. пред турското посолство в София.
Те ще се събират всеки ден с искане за връщането на Фарук Бекташ в България.
60-годишният турски гражданин уби двама българи мотористи край Драгоман на 24 юли. Съпрузите пътували за Австрия, за да видят сина си, когато били смазани от мерцедеса на 60-годишния турски гражданин.
Преди седмица Софийският окръжен съд постанови мярка за неотклонение домашен арест, след което Бекташ изчезна. Предполага се, че е напуснал страната.
Днес Софийският апелативен съд гледа мярката му в негово отсъствие, обяви го за общодържавно издирване и постанови мярка постоянно задържане под стража. В този момент пред сградата на Съдебната палата вече се бяха събрали протестиращи мотористи.
По-късно днес, на протеста им пред посолството, мотористите и полицията са се договорили довечера да не бъде блокиран централният булевард "Васил Левски".


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25374
8
04.08 2016 в 19:22
16902
6
04.08 2016 в 16:31
16352
5
04.08 2016 в 15:35
23899
3
04.08 2016 в 14:28
19780
2
04.08 2016 в 13:49
16902
1
04.08 2016 в 12:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие