В момента това, което виждам като решение е "Продължаваме промяна" и "Демократична България" да консолидират най-големия блок в българския парламент. И с втория, и с третия мандат с много сериозни разговори с партия ГЕРБ да се стигне до формула.
Това заяви евродепутатът от ЕНП Радан Кънев. Той добави, че в главата си има най-малко три женски имена за премиер от различни политически поколения, но не каза никое от тях.
Кънев обясни, че не е оптимист и не вижда процес на преговори. "Демокрацията е процес, в който след изборите следват преговори. След преговорите следва управление. Виждам имитация на преговори, която е поредна предизборна кампания. Разликата е огромна и трябва да го осъзнаем", посочи евродепутатът.
Въпреки това той смята, че има решение на политическата криза:
"Очевидният блок ГЕРБ-ДПС трябва да бъде разделен. ГЕРБ трябва да разберат, че ако разчитат на подкрепа от ДПС за следващо правителство, то такова няма да има. В българското общество няма сила, която да приеме ново правителство, в което Бойко Борисов е център на вселената и България се управлява от Банкя, защото той дори няма да е премиер".
Според него вариант, в който ДПС и ГЕРБ управляват със 100 депутата няма. "Те трябва да получат гласовете и на Възраждане, а това ще е такава политическа перверзия", каза Кънев, но допълни, че в същото време вариант за мнозинство без участието на ГЕРБ също няма.
Евродепутатът от ЕНП допълни, че не иска нови 6 месеца еднолично управление и България отново да е без парламент.
Относно изпращането на военна помощ на Украйна Радан Кънев посочи, че когато говорим за националната сигурност на България, не бих говорил за ценности, а за интереси. "Естествено, ценностен разговор има - дали украинският народ трябва в максимална степен да бъдат защитена от една чудовищна война, най-пълномащабната война от 70 години", категоричен е Радан Кънев.
По думите му този ценностен разговор в българското общество не се води или се води много слабо. Евродепутатът посочи, че когато говорим за сигурността и да се подкрепи материално украинската армия, за да може да отблъсне тази агресия, става дума за стратегически национален интерес.
"Нека видим държавите, които не са на 250 км, а които граничат - Латвия е дала 41% от собствения си отбранителен бюджет, Естония и литва са дали малко под 40%. Възниква въпросът - те са олигофрени, техните три правителства са болни душевно? или защото са още по-близо, виждат риска и подкрепят агресорът да бъде отблъснат, преди да стигне до тях", добави Радан Кънев.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-10747
3
02.11 2022 в 19:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
САЩ повдигнаха обвинение на индийски милиардер за подкупи на стойност 265 млн. долара
Koel
Банан, залепен с тиксо за стена, се продаде за 6,2 млн. долара
Деспин Митрев
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)