Общинската администрация на Бургас си е затваряла очите за може би хиляди тонове бетон, излети в защитена зона, без никакви документи и никакво съгласуване с МОСВ, заяви народният представител от „Демократична България“ Димитър Найденов по време на заседание на временната комисия за Росенец.
По думите му нито Министерството на околната среда и водите (МОСВ), нито община Бургас са правили проверки там.
Найденов заяви, че фирмата “Straight Line”, която е придобила първо имота през 2007 г., първо купува терен от 9 декара, но впоследствие без ясно обяснение продава на свързваната с Ахмед Доган фирма “Хермес Солар” терена с 6 декара отгоре.
„Това обуславя липсата на логично обяснение как впоследствие фирмата “Хермес Солар” е била призната за собственик на още едни допълнителни близо 6 декара. Няма предхождащи аргументи, на които да се стъпи, за да може да се предположи, че това е законно“, категоричен беше Димитър Найденов.
Друг интересен момент от историята на имота са детайлите около кея.
Председателят на комисията Калоян Янков и Димитър Найденов разказаха как този кей по желание на фирма "Хермес Солар" е бил заличен от кадастъра, защото това било поземлен имот, а не съоръжение.
По-късно пак по предложение на „Хермес Солар” отново е нанесен този път по обратната процедура - не е поземлен имот, а съоръжение.
„Разбирате ли как институциите си играят на пинг-понг една с друга? С една дума – скандал!“, каза Димитър Найденов.
Обсъден беше и спорния строеж с цел брегоукрепване на североизточният бряг.
„В хода на изследването на документацията, която получихме от няколко държавни органа, установихме, че това дори не може да бъде наречено брегоукрепване, защото районът е предвиден за наносформираща зона. В такива зони не се предвижда нито брегозащита, нито брегоукрепване“, коментира Найденов.
По думите му община Бургас е направила опит да „прехвърли горещия картоф в ръцете на държавата“, надявайки се да „мине номерът“, че това е строеж.
Той добави, че понеже собственикът на въпросния строеж за брегоукрепване е неизвестен, парите за премахването му ще бъдат взети от джобовете на данъкоплатците, защото е незаконен.
„Това са стотици хиляди левове, които ще платим ние, защото държавни институции не са си вършили работата“, категоричен беше Димитър Найденов.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Джендо Джедев
Условни присъди за двама души след изборния скандал ''Чичо Цено, кой номер''
dolivo
България получава първите осем изтребителя F-16 догодина
Владè
Можем ли да се излекуваме от зависимостите си? Ралица Стефанова в подкаста на OFFNews
Владè
Лаура Кьовеши осветли първата голяма акция срещу мафията, включително и в България