Нинова: След 9 септември всички имаха достъп до образование, здравеопазване и сигурност

OFFNews 09 септември 2019 в 20:17 4209 2

"Честит Девети септември, антифашисти. Честит празник, социалисти. За тази дата от българската история са давани много противоречиви оценки и са се водили много спорове. Има обаче безспорни факти, които заслужават нашето уважение. Хиляди български антифашисти са дали сили, труд, живота си, за да спрат нацизма. Те са част от европейската антифашистка борба. Загинали са не за пари и власт, а за идеал. На тях днес отдаваме почит".

Това заяви в Гоце Делчев лидерът на БСП Корнелия Нинова. Тя твърди, че друг безспорен факт е, че в годините след Девети септември България се превръща в индустриална държава с развито производство, строителство, земеделие, наука и култура. "На всеки е осигурен достъп до образование, здравеопазване, сигурност."

По думите й част от този градеж е и партийната организация в Неврокоп, сега Гоце Делчев.

"Честита 100-годишнина. Началото е поставено на 12.07.1919 г. Оттогава до днес организацията защитава правата на работещите, младите, социално слаби и угнетени", заяви председателят на БСП.

Нинова отбеляза, че десетилетия наред Гоце Делчев се управлява от кмет социалист. Спроед нея това е община образец за управление в полза на гражданите:

"Вие издигате Владимир Москов за седми мандат. И ще спечелите. Вие сте образец за партийна организация в БСП. Силата ви е в единството и упоритата работа. Сигурна в успеха ви, ви пожелавам на добър час!", обърна се тя към присъстващите.

На празника на организацията Корнелия Нинова връчи 30 плакета на заслужили през годините социалисти, сред които и бивши председатели. Председателят на БСП прие и 20 нови млади социалисти.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    7128

    2

    Лиско

    10.09 2019 в 11:13

    Бре че наглост! А колко деца бяха нарочени, че са деца на народни врагове и другарите по места не им даваха бележки, че са благонадеждни и нямаха право да следват или даже техникум да запишат? Че после служеха трудоваци и ги приемаха само на най-долна работа. А имаше специалности като международни икономически отношения например, за които дори нямаше обявявани конкурси - в кандидатстудентските справочници пишеше, че нямаш право да кандидатстваш без повече обяснения кои и защо имат. Да, ликвидира се неграмотността, както и в другите европейски страни, вкл. и тези, които не бяха управлявани от комунисти.

    152

    1

    Socerez

    10.09 2019 в 00:54

    Толкова лицемерие и демагогия няма на света!
     
    X

    Заедно с Азов на фронта в Донбас. Нашият кореспондент Горица Радева разказва войната от първо лице