На другия край на света има детска градина, превърнала се в символ на българо-виетнамските отношения. Това е легендарната градина "Ян Бибиян" в столицата Ханой.
Детската градина е изградена през 1981 г. с българско финансиране и вече 43 години в нея се обучават малки виетнамчета. Малчуганите отбелязват всички български празници, учат нашите фолклорни танци, песни и традиции.
Детската градина „Виетнам-България“ е построена с доброволни дарения на членовете на Българския женски съюз. Освен това за строежа е изпратена българска строителна бригада. През годините се утвърждава като едно от най-авторитетните учебни заведение в предучилищното образование във Виетнам.
В момента градината е собственост на Ханой, но се подкрепя и от българското посолство. Преди няколко години именно с помощта на София е изградена фотоволтаична система, разказаха за OFFNews представители на посолството.
Детската градина е наградена с множество български и виетнамски отличия. Освен това градината е отличена с признание на един от най-ярките символи на приятелските отношенията между двете страни.
Днес градината бе посетена от българската делегация във Виетнам, водена от председателя на парламента Росен Желязков. Децата поздравиха официалните лица с кратка фолклорна програма.
Така завърши азиатската обиколка на българската делегация, която посети Индия и Виетнам, където бяха проведени редица двустранни срещи на високо ниво.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14389
2
09.01 2024 в 11:06
Втората снимка от статията-сърп и чук над главичките на дечицата....
100
1
09.01 2024 в 09:26
Последни коментари
''Най-доброто предстои!''. Пеевски сменя устава на ДПС в НДК (видео, снимки)
Депутатите ще разгледат Бюджет 2025 на 7 януари
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват
Терористът на коледния базар в Германия бил противник на исляма