Парламентът се върна към стандартен режим на работа с отпадането на извънредното положение, което беше обявено заради епидемията с COVID-19. Или почти нормален. Те ще влизат в пленарната зала с маски, каквато е заповедта на здравния министър Кирил Ананиев за закрити обществени места.
От днес те ще взимат и пълните си заплати, от които се бяха отказали до края на извънредното положение.
Депутатите се връщат към нормалния си режим на гласуване с едно изключение - гласуването на законите ще продължи да става без пръстов отпечатък, за да може тези, които желаят, да продължат да използват ръкавици. По време на извънредното положение текстовете се приемаха чак 30 минути след края на обсъждането на последния от проектозаконите. Вотът се провеждаше на два пъти, като депутатите влизаха в пленарната зала на групи, за да са далеч един от друг.
Възможно е по време на обсъжданията да продължи правилото в пленарната зала да има по-малко хора - основно членовете на ресорните комисии и депутати, които следят съответната тема.
Връща се редовният парламентарен контрол, като още този петък министрите ще отговарят на въпроси близо два часа. По време на извънредното положение депутатите получаваха отговорите си писмено.
Все още остава забранен достъпът до сградата на Народното събрание на посетителски групи, a журналистите продължават да са изолирани в зала “Запад” и да нямат свободен достъп до кулоарите и депутатите.
Заседанието започна с обсъждане на предложението на БСП за създаване на временна комисия, която да провери как се изразходват държавните средства за справянето с кризата около коронавируса, което по всяка вероятност ще бъде прието.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Джендо Джедев
Условни присъди за двама души след изборния скандал ''Чичо Цено, кой номер''
dolivo
България получава първите осем изтребителя F-16 догодина
Владè
Можем ли да се излекуваме от зависимостите си? Ралица Стефанова в подкаста на OFFNews
Владè
Лаура Кьовеши осветли първата голяма акция срещу мафията, включително и в България