Депутатите решават на какъв език да се води предизборна агитация

OFFNews 14 февруари 2014 в 07:31 2243 0
Депутатите решават на какъв език да се води предизборна агитация

В парламента продължава обсъждането на Изборния кодекс. В петък депутатите трябва да решат на какъв език да се води предизборната агитация.

Искането е тя да става само на български език. ДПС настояват да може да се говори с избирателите и на чужд език с превод на български. „Атака” видяха в това опит ДПС да агитира на турски, а те, от своя страна, смятат, че правата им се нарушават.

Вчера народните представители решиха да оставят ЦИК като постоянно действащ орган, който да се подпомага от администрация. Намален беше и депозитът за участие във вота.

Партиите и коалициите вече ще плащат по 2500 лева за явяване на парламентарни, президентски и европейски избори. За инициативните комитети депозитът ще бъде 100 лева. За участие в местни избори няма да има депозит.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
X

Сталинград - най-кървавата битка в историята. Филм на Камен Невенкин