Кандидатстудентската кампания на Софийския университет започна. От днес до 16 март най-старото българско висше училище ще приема документи за предварителната сесия. Изпитите са от 25 март до 22 април.
Кандидатите подават заявление за участие в изпитите, квитанция за платена такса (явяването на всеки изпит струва 30 лева), трябва да носят и лична карта. Документи се подават в Информационния център на Ректората, онлайн или в офисите на фирми в страната, които работят със СУ. От такса за приемните изпити са освободени кръгли сираци (до 25 г.), хора с увреждания и намалена работоспособност 70 и над 70 на сто, военноинвалиди, младежи от домове за деца, лишени от родителски грижи и и майки с три и повече деца. Явилите се на изпит от първата сесия могат да се явят и по време на втората и при класирането да бъде взета по-високата им оценка. Изпитите от втората сесия са от 17 юни до 16 юли.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни