"На първо място това, което е много важно да се организира в детските градини и училищата, е личният пример на персонала в условията на пандемия."
Това заяви председателят на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) д-р Елеонора Лилова на семинар за директори и експерти на образователни институции, посветен на моделите за обучение от разстояние в електронна среда в българската образователна система и организацията на работа в условията на епидемиологична обстановка.
Ние всички знаем, че директорите, учителите дори и хигиенистите са тези, които показват какво е редно като поведение и отношение в ситуацията на пандемия, коментира Лилова.
Тя обясни, че ако личният пример е водещ, половината работа е свършена.
"Останалата половина е това да се организират и подготвят както децата, така и техните родители", добави Лилова.
Тя препоръча преди 15-ти септември всички учители да са се свързали с родителите на децата, за да може всички да са наясно каква е организацията в конкретното учебно заведение.
Трябва децата и родителите да са спокойни с първия училищен звънец, категорична е Лилова.
Тя уточни, че всяко учебно заведение има своите вътрешни правила.
"Бих искала да споделя, че е от съществено значение да осигурим четири неща: правото на достъп до образование за всяко дете; качествено и приобщаващо образование; да гарантираме благосъстоянието на всяко дете – неговото физическо, психическо, емоционално здраве и не на последно място, да осигурим за децата безопасна среда", заяви Лилова.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват
Терористът на коледния базар в Германия бил противник на исляма
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста