Тежки нарушения в болницата в Разград откри здравното министерство при проверка след смъртта на 8-годишно дете, изпратено от болницата за операция във Варна заради липсата на детски хирург.
Едно от основните нарушения в случая е консултацията по телефона с дежурния хирург, което е недопустимо при спешни състояния, заяви пред БНР зам.-министъра на здравеопазването д-р Ваньо Шарков.
Никой не трябва да си помисля да прави консултация, без да извърши консултативен преглед на пациента, който се нуждае от спешна помощ, при това не само за случаи с деца, подчерта той.
Не можем да приемем за нормално да се извършва консултация по телефона. Няма такова понятие „консултация по телефона“, категоричен е Шарков.
Болницата в Разград притежава всички необходими договори за извършване на медицинска дейност в конкретния случай. Затова Етичната комисия към Българския лекарски съюз ще реши дали трябва да се отнемат лекарски права или не, посочи Шарков.
Проверката на Министерството на здравеопазването е установила, че болницата в Разград разполага с два спешни екипа и две линейки. Въпреки това родителите на починалото дете са оставени да търсят помощ в друга болница със собствен транспорт, каза зам.-министърът.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
06.01 2015 в 13:12
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Последни коментари
''Най-доброто предстои!''. Пеевски сменя устава на ДПС в НДК (видео, снимки)
Депутатите ще разгледат Бюджет 2025 на 7 януари
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват