На осмия ден след потопа в Мизия, който наводни града, няма кой да прибере разлагащите се животни, което създава опасност от епидемия, съобщи bTV.
Жителите на наводнения град призоваха да бъдат дарявани дезинфектанти.
Освен трупове на животни разлагащо се месо от фризерите на наводнените къщи и магазини плува още във водата или се въргаля по отводнените улици. От седмица събрани в чували мъртви животни стоят неприбрани.
„Има много животни неприбрани, ако плъзне епидемия ще стане още по страшно – ако може, да пращат средства за почистване, виждате”, призова Стоян Радойски, жител на Мизия, доброволец и дарител.
Проблемът е, че само една ГАЗ-ка и четирима служители на общината в Мизия се занимават с извозването на мъртвите животни.
Спешно се търсят фирми производители на дезинфектанти с молба да направят дарения на града.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен