Кандидат-студентите по биология в СУ пишат за деленето на клетката

OFFNews 10 юни 2018 в 16:17 4239 0

Снимка uni-sofia.bg

В 14.00 часа в 272 аудитория на Ректората на Софийския университет започна конкурсният изпит по биология, за който са се записали 593 кандидати.

В присъствието на заместник-ректора на Алма матер проф. Ренета Божанкова, на декана на Биологическия факултет доц. Стоян Шишков и на председателя на изпитната комисия и заместник-декан доц. Петя Христова кандидат-студенти изтеглиха темата „Делене на клетката. Значение. Видове делене. Митотично делене. Фази. Митотичен цикъл" и тестови вариант № 1, по които ще пишат явилите се на днешния изпит.

С успешно издържан изпит по биология се кандидатства в следните специалности:

„Оптометрия", „Учител по природни науки в основна степен на образованието", „Екохимия", „Биология", „Молекулярна биология", „Екология и опазване на околната среда", „Биотехнологии", „Биология и химия", „География и биология", „Биомениджмънт и устойчиво развитие", „Биология и английски език", „Агробиотехнологии", „Геология", „Физическо възпитание и спорт", „Медицинска сестра", „Медицинска рехабилитация и ерготерапия".

С изпити по биология и по химия бъдещите студенти могат да кандидатстват за специалност „Фармация".

В 9.00 часа в 243 аудитория в Ректората на Софийския университет днес започна и изпитът по английски език.

Кандидат-студент изтегли вариант № 2 в присъствието на заместник-ректора проф. Ренета Божанкова, заместник-декана на Факултета по класически и нови филологии проф. Милена Попова и председателя на изпитната комисия и ръководител на Катедра „Англицистика и американистика" проф. Евгения Панчева.

Специалностите, за които кандидат-студентите могат да кандидатстват след успешно положен изпит по английски език, са:

„Философия", „Философия (на английски език)", „Психология", „Социология", „Политология", „Публична администрация", „Културология", „Библиотечно-информационни науки", „Публични информационни системи", „Хебраистика", „Педагогика", „Социални дейности", „Неформално образование", „Българска филология", „Славянска филология", „Балканистика", „Английска филология", „Френска филология", „Италианска филология", „Испанска филология", „Португалска филология", „Скандинавистика", „Класическа филология", „Унгарска филология", „Новогръцка филология", „Румънска филология", „Тюркология", „Арабистика", „Иранистика", „Китаистика", „Индология", „Японистика", „Кореистика", „Арменистика и кавказология", „Южна, Източна и Югоизточна Азия", „Африканистика (на английски език)", „Химия и английски език", „География и английски език", „Биология и английски език", „Предучилищна и начална училищна педагогика", „Предучилищна педагогика и чужд език", „Начална училищна педагогика и чужд език", „Социална педагогика"; Специална педагогика", „Логопедия", „Медийна педагогика и художествена комуникация", „Комуникационен мениджмънт".

С успешно издържани кандидатстудентски изпити по история на България и по английски език може да се подават документи за прием в специалностите „Международни отношения", „Европеистика" и „Регионално развитие и политика", а с изпити по география и по английски език – в „Туризъм", „Регионално развитие и политика" и „Европеистика".

Приемът в специалностите „Европеистика" и „Регионално развитие и политика" става и с успешно издържани изпити по английски език и по български език и литература, по философия и социални науки или по математика (I и II).

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови