Държавата трябва да национализира мултиплексите или оставаме без цифрова телевизия. Това коментира за OFFNews Христо Грозев, след като Европейският съд в Люксембург осъди страната ни за цифровизацията.
Според Грозев, за да изпълни препоръките на съда и да избегне по-нататъшни действия срещу България, правителството трябва да отнеме лицензиите на операторите. Независимо от направените инвестиции, те са участвали в конкурс, обявен от съда за незаконен и държавата няма да носи отговорност, твърди Грозев.
Възможност за решение на проблема е правителството да обедини всички мултиплекси, а телевизиите сами да си бъдат оператори на излъчваните програми, обясни още Грозев.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец