Ювентус започна годината с рекорд

OFFNews 08 януари 2017 в 23:50 2029 0

Снимка Фейсбук на Юве

Ювентус започна 2017 година с рекорд и заявка, че няма как да изпусне поредната титла на Италия. "Старата госпожа" разби 3:0 Болоня у дома. "Бианконерите" записаха 26-та поредна победа в Торино, с което подобриха предишното върхово постижение на Апенините (25), което отново беше тяхно.

Сблъсъкът беше специален и за халфа Клаудио Маркизио, който изигра своята среща №350 "черно-белия" екип. Юве реши мача още преди почивката, когато Гонсало Игуаин и Пауло Дибала от дузпа прекършиха гостите. След почивката Игуаин вкара отново след страхотен пас на Стефан Лихтщайнер.

Така шампионите събраха 45 точки и имат с 4 повече от втория Рома, като торинци са с мач по-малко. По-рано Милан победи с мъка 1:0 Каляри с гол на Бака в 88-ата минута.