Сенатът на САЩ утвърди милиардера и любител астронавт Джаред Айзъкман за 15-ия ръководител на американската национална космическа агенция НАСА. Айзъкман е номинация на президента Доналд Тръмп, привърженик е на изпращането на мисия до Марс и преди беше тясно свързан със собственика на компанията "Спейс Екс" Илон Мъск, предаде Ройтерс.
Горната камара на американския Конгрес одобри кандидатурата, която измина противоречив път, след като първо бе издигната, после оттеглена, а след това отново предложена от Тръмп, с 67 срещу 30 гласа. До утвърждаването на Айзъкман на поста се стигна две седмици след като той заяви пред сенаторите на второто си изслушване пред тях, че НАСА трябва да навакса изоставането си още през това десетилетие, ако иска да победи Китай в надпреварата за изпращане на пилотирана мисия до Луната.
Изпълняващият длъжността шеф на космическата агенция Шон Дъфи, който съвместяваше поста с този на министър на транспорта на САЩ, поздрави Айзъкман в Екс и му пожела успех, както и да стане "ръководителят на НАСА, през чийто мандат през 2028 г. ние (САЩ) ще бием Китай и ще стъпим отново на Луната".
През септември 2024 г. Айзъкман придоби световна известност, след като стана първият човек в историята, направил частна космическа разходка. Той е милиардер и собственик на компанията за електронни разплащания Shift 4. Летял е двата пъти в Космоса като любител астронавт с апарати на компанията "Спейс Екс".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3090
6
21.12 2025 в 11:20
6505
5
21.12 2025 в 00:57
Никога и за нищо на света не назначавай на служба в собствената си компания(фирма) съпруг(съпруга) зет, близки и роднини, приятели, ако все пак решиш да направиш изключение за собствените си деца то нека те да завършат подходящото професионално образование след което ги назначи от първото стъпало иерархията, нека докажат че сами могат да се надигнат от калта!
А сега в страната ми на високи постове се назначават най обикновени калтаци.
Боже пази Америка!
Господ обаче май не ебава.
-8795
4
20.12 2025 в 18:41
-8795
3
20.12 2025 в 18:37
2878
2
20.12 2025 в 02:25
С президент реалити шоу звезда, какво да е правителството освен любителско.
Най-после се сбъднаха думите на Ленин "каждая кухарка должна научиться управлять государством". Той едва ли е очаквал това да е в САЩ, ама какво да се прави....
2985
1
19.12 2025 в 16:04
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие