
Федерацията на балканските изселници в Турция „Балгьоч" ще осигури транспорт на хората, които искат да гласуват на 6 ноември.
Това каза председателят на организацията Юксел Йозкан по БНР. Призоваваме всички граждани на България, живеещи извън родината си, да участват в изборите, да осъществяват своя граждански дълг, да дадат своя принос за демокрацията на родината си, заяви той. „Балгьоч" има над 100 000 членове, които според Йозкан вече имат фаворит за президент на България. По думите му „няма две формации“, които представляват българите в Турция, и сънародниците ни имат ясен фаворит за предстоящия вот.
Те са запознати и с въпросите на референдума и са готови да упражнят правото си на глас.
Въпреки че е обявено извънредно положение в Турция, всички, които идват, знаят, че животът тук тече нормално. Изборите ще протекат без проблем и прозрачно, увери Юксел Йозкан.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17827
2
24.10 2016 в 12:17
Ако бях турчин бих гласувал за Каракачанов.
Иран: Отварянето на Ормузкия проток зависи от САЩ
Съдът остави за постоянно в ареста Христо Широков от ДПС
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Украйна увери, че не е насочвала дрона към България и обеща разследване
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Украйна увери, че не е насочвала дрона към България и обеща разследване