Членовете на Съвета на директорите на военния завод "Дунарит" подадоха оставки. Заводът продължава да работи и няма да се предприемат действия за затварянето му, обяви в Русе министърът на икономиката Емил Караниколов.
Проблемът с "Дунарит" се появи, след като на членове на ръководството бяха повдигнати обвинения, с което трябваше да започне процедура за отнемане на лиценза на завода. Подадените оставки обаче облекчават работата срещу отнемане на лиценза, посочи министърът.
На среща с премиера Бойко Борисов е решено да се създаде междуведомствен съвет за военнопромишления комплекс, който да заседава всеки месец и там да се обсъждат и решават бързо най-наболелите проблеми в отрасъла.
Работници от завода протестираха за пореден ден срещу процедурата за отнемане на лиценза на "Дунарит". По време на протеста те обявиха, че ако лицензът на завода бъде отнет, над 1300 души ще останат без работа.
Демонстрантите затвориха пътя към Дунав мост за около половин час.
Работници и служители от завод "Дунарит" в Русе излязоха днес за пореден ден на протест срещу процедурата за отнемане на лиценза на фирмата да произвежда военна продукция. Над 1300 души са заплашени да останат без работа, бе оповестено на протеста.
Емил Караниколов увери, че държавата застава зад работниците.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11058
1
11.08 2017 в 01:28
Е, обвиненията не са ясни, но шефовете се принудиха да подадат оставките, но ... май не стига. Сега щяло да има междуведомствена комисия, която да уреждала някакви неща. Е, кажете после, че държавни институции не се занимават с рекет в частна полза :)))
Последни коментари
''Най-доброто предстои!''. Пеевски сменя устава на ДПС в НДК (видео, снимки)
Депутатите ще разгледат Бюджет 2025 на 7 януари
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват