
До края на тази седмица резултатите от проверките на одиторите в Корпоративна търговска банка ще бъдат публично оповестени.
Това съобщиха от Българската народна банка днес, когато изтича срокът от 10 работни дни за преглед на активите и пасивите на банковата група КТБ. Той се изпълнява от независими одитори и от квесторите на двете банки - КТБ и ТБ "Виктория" (преименувана от "Креди Агрикол България")
Прегледът се извършва съвместно от „ДЕЛОЙТ ОДИТ“ ООД, „ЪРНСТ И ЯНГ“ ООД и „АФА“ ООД, а в „Креди Агрикол България“ ЕАД – от „АФА“ ООД.
Докладите ще бъдат внесени в БНБ до края на днешния работен ден.
КТБ бе поставена под специален надзор от БНБ заради риск от неплатежоспособност на 20 юни, в разгара на разрива между председателя на Надзорния съвет на КТБ и основен акционер в нея Цветан Василев и депутата от ДПС, чието име се свързва и с контрола над "Нова българска медийна група" Делян Пеевски. В контекста на решението за поставяне под специален надзор БНБ отстрани цялото ръководство на банката, включително Василев.
Банката трябва да отвори врати отново на 21 юли.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
09.07 2014 в 12:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Съдът остави в ареста петимата тийнейджъри, обвинени за смъртта на мъжа в Пловдив (обновена)
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му
Съдът остави в ареста петимата тийнейджъри, обвинени за смъртта на мъжа в Пловдив (обновена)
Съдът остави в ареста петимата тийнейджъри, обвинени за смъртта на мъжа в Пловдив (обновена)
ДБ настоява за създаването на агенция за кибер сигурност