Тунис и Дания се неутрализираха при завръщането на Ериксен на голям форум

OFFNews 22 ноември 2022 в 17:49 815 0

Мондиал 2022

Дания и Тунис фиксираха първото нулево реми

Отборите на Дания и Тунис завършиха наравно 0:0 в среща от група D на световното първенство по футбол в Катар. Това бе и първият мач без голове на Мондиал 2022, въпреки положенията и пред двете врати.

Двубоят беше завръщане за Кристиан Ериксен на голям шампионат, след като през миналото лято на Евро 2020 халфът получи сърдечен арест по време на срещата между датчаните и Финландия в Копенхаген.

В 11-ата минута Мохамед Драгер шутира от дистанция, топката рикошира в Андреас Кристенсен и излезе в ъглов удар. В 23-ата минута Исам Джебали се разписа във вратата на скандинавците, но голът не беше зачетен заради засада.

Точно 10 минути след това Пиер-Емил Хьойберг отправи далечен удар, но Аймен Дамен внимаваше и спаси вратата си.

В 38-ата минута Аиса Лайдуни отправи много силен шут, но кълбото премина встрани от левия страничен стълб на вратата на "червения динамит". Само четири минути по-късно Джебали беше изведен сам срещу Каспер Шмайхел, но стражът направи решително отбиване при опита да бъде прехвърлен.

Аиса Лайдуни пропусна добър шанс в полза на Тунис пет минути след почивката.

В 55-ата минута Дания вкара гол чрез Андреас Сков Олсен, но попадението не беше зачетено заради засада при по-ранен етап от атаката.

Кристиан Ериксен отправи много хубав удар от разстояние в 69-ата минута, но Аймен Дамен демонстрира рефлекс и спаси.

Силните изяви за Дания продължиха. Скандинавците направиха сериозен пропуск в 70-ата минута. Андреас Кристенсен стреля с глава след изпълнение на корнер, но топката срещна страничната греда, а резервата Андреас Корнелиус не успя отблизо да изпрати кълбото във вратата на Тунис.

В самия край на допълнителното време на двубоя главният съдия Сесар Рамос преразгледа спорна ситуация за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на тунизийците, но до най-тежкото наказание във футбола не се стигна.

Сред резервите в състава на Тунис беше бившият защитник на българския Славия - Надер Гандри.

Дания - Тунис 0:0