ЦСКА задълбочи кризата в Ботев Пд

OFFNews 06 декември 2020 в 16:37 1435 0

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Отборът на ЦСКА разгроми с 3:0 като гост Ботев Пловдив в двубой от 15-ия кръг на Първа лига и задълбочи кризата в редиците на "канарите".

Пловдивчани нямат победа от Димитровден (26 октомври), а след това записаха две равенства и унизително поражение с 0:6 от градския съперник Локомотив.

Успехът в Коматево беше седми от началото за сезона за ЦСКА. "Червените" демонстрираха резултатен футбол и започват да се представят все по-силно под ръководството на босненския си наставник Бруно Акрапович.

Основите на триумфа положи Тибо Вион с дебютното си попадение за гранда от Борисовата градина, паднало в 21-ата минута. След паузата гол реализира и Али Соу.

Класиката пък бе оформена от друг изненадващ голмайстор - Брадли Мазику (68).

Пловдивчани не оказа голяма съпротива, а духът им допълнително спадна в 35-ата минута, когато лидерът на отбора Тодор Неделев напусна терена поради контузия.

С успеха ЦСКА се върна на третото място в класирането с 27 точки, като изостава на 3 от лидера Локомотив Пловдив. Ботев Пд е десети с 14. По-късно днес играят Славия и шампиона Лудогорец.