ЦСКА-София сломи Ботев Пловдив за първа победа през сезона

OFFNews 16 август 2020 в 23:00 1810 0

ЦСКА-София постигна първи успех за сезона, след като в двубой от втория кръг на Първа лига победи с 2:1 Ботев Пловдив на стадион "Българска армия".

Победният гол за домакините падна във втората минута на добавеното време на мача, а негов автор стана италианецът Стефано Белтраме.

ЦСКА-София откри резултата в 23-тата минута, когато Юнус Санкаре бе точен с плътен шут от близка дистанция. В 60-ата минута гостите успяха да изравнят. Тодор Неделев изпълни корнер вдясно от вратаря Бусато и Мишел Еспиноса с глава простреля бразилския страж на за 1:1.

Домакините упражниха сериозен натиск до края, който даде резултат в добавеното време на мача. Тогава Стефано Белтраме вкара от пряк свободен удар.

С победата ЦСКА-София събра 4 точки и заема второ място в класирането зад Черно море, който има същия актив. Ботев Пловдив е на седма позиция с 3 точки.