ЦСКА-София отново не победи Лудогорец

OFFNews 23 април 2017 в 21:47 2870 3

Снимка ludogorets.com

ЦСКА-София отново не успя да победи Лудогорец, въпреки че беше много близо до успех в дербито на 29-ия кръг на Първа лига на "Българска армия".

Домакините откриха в 64-ата минута от пресилена дузпа чрез Петрус Бумал за игра с ръка на Паломино, но десетина минути по-късно гостите изравниха с гол на Марселиньо след грешка в отбраната на "армейците".

Домакините бяха по-активния отбор на терена и победата щеше да им приляга, но и равенството е справедливо с оглед отсъдената дузпа срещу Лудогорец, която бе дадена за игра с ръка извън наказателното поле.

След попадението Лудогорец се изнесе по-напред и в 76-ата минута изравни. Вандерсон се възползва от груба грешка на червената отбрана, нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Марселиньо, който с техничен шут от 7-8 метра изравни.

Докрая "червените" натискаха, но безрезултатно и така равенството се запази. ЦСКА-София остана трети в класирането с 53 точки, но е само на три от втория Левски. Именно срещу сините е следващия мач на "армейците" на 29 април. Лудогорец е уверено на върха с 69 точки.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Петрус Бумал 64 д.
1:1 Марселиньо 76

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 9. Каранга, 10. Нунеш, 11. Манолев, 14. Бодуров, 19. Десподов, 20. Бумал, 26. Кулма

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 27. Моци, 5. Паломино, 6. Натанаел, 12. Анисе, 10. Кампаняро, 93. Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Кафу

12021

3

bls

24.04 2017 в 09:28

Дикторът не го чух - сигурен съм, че не би пропуснал като корифей съдия да уточни на всеослушание, че дузпа не е имало?