ЦСКА се изравни по точки с Лудогорец на върха

OFFNews 13 април 2019 в 22:19 1465 0

Отборът на ЦСКА победи Берое с 2:0 в двубой от 29-ия кръг на Първа лига, който се изигра на стадион "Българска армия".

С успеха "червените" събраха 64 точки и се изравниха по точки с лидера Лудогорец, който в неделя гостува на Левски на националния стадион. Головете за успеха на водения от Любослав Пенев тим отбелязаха Евандро от дузпа в 13-ата минута и Кристиян Малинов в 89-ата.

ЦСКА можеше да реши мача и по-рано, но вратарят на заралии Душан Перниш на няколко пъти спаси мрежата си от попадение.

Двубоят започна кошмарно за ЦСКА, след като още във втората минута контузия получи Тиаго и се наложи да бъде принудително заменен от Антов.

Берое също получи сериозен удар в 77-ата минута, когато влезлият като резерва Владимир Гаджев се контузи и напусна игра със съмнения за скъсан ахилес.

Двубоят беше генерална репетиция за мача полуфинала за Купата на България срещу Ботев в Пловдив в сряда.

По-рано през деня Ботев загуби у дома с 0:2 от Черно море. Патрик Андраде беше големият герой за "моряците", като наниза и двете попадения в края на мача след асистенции на Ндонгала.