OFFNews 15 октомври 2022 в 22:06 950 0

цска

Снимка Официален сайт на ЦСКА

"Червените" окупираха върха в елита, макар и временно

Отборът на ЦСКА оглави временно класирането в Първа лига след домакинска победа с 4:0 срещу Хебър. "Червените" доминираха тотално пред своите привърженици на "Българска армия" и се поздравиха с убедителен успех, с който излязоха начело в таблицата с точка повече от ЦСКА 1948.

Дюкенс Назон и Браян Морено вкараха по два гола за успеха.

"Червените" поведоха в 32-а минута след груба грешка а вратаря на Хебър Хадим Ндиае. Дебютантът Марселино пресече топката и тя попадна в краката на Назон, който финтира защитник на гостите и с премерен удар прати топката в мрежата.

Три минути преди почивката гол на новото попълнение Жираир Шегоян бе отменено след намесата на ВАР. Арменецът реализира след хубава контраатака и извеждащ пас на Назон, но след преглеждане на ситуацията, попадението бе отменено заради нарушение в средата на терена на Линдсет в началото на атаката.

ЦСКА продължи да доминира след почивката и набързо реши мача. В 56-минута Назон вкара втория си гол в мача, а след пет минути влезлият току-що на мястото на Назон - Браян Морено, покачи на 3:0.

В 72-а минута отново Морено записа името си сред голмайсторите след асистенция на Марселино.

Хебър завърши мача с 10 души след червен картон на Алехандро Серано в 77-а минута.