ЦСКА постигна пета поредна победа в Първа лига

OFFNews 13 декември 2020 в 14:29 1707 0

Отборът на ЦСКА постигна пета поредна победа в Първа лига, след като надви Ботев Враца с 2:1 у дома в двубой от 16-ия кръг. "Червените" нямат загуба в първенството от 27 септември насам, когато отстъпиха пред Локомотив в Пловдив.

След това столичани записаха три поредни ремита, последвани от петте успеха. Така ЦСКА събра 30 точки и заема третото място в класирането.

С толкова е и Локомотив Пловдив, но "смърфовете" имат предимство от директните двубои. Лидер е Лудогорец с 32 точки, но и с два мача по-малко.

Домакините поведоха след автогол на Венцислав Керчев в 17-ата минута, а в 58-ата Али Соу удвои. В 63-ата минута грешка на стража Густаво Бусато позволи на гостите да върнат един гол чрез Даниел Генов.

До края ЦСКА контролираше мача и пропусна няколко възможности за трети гол и в крайна сметка резултатът остана непроменен.

В следващия кръг ЦСКА се изправя срещу Левски, който вчера направи 2:2 срещу Царско село.