Португалия се класира на Евро 2020

OFFNews 17 ноември 2019 в 18:11 1502 0

Отборът на Португалия стана поредният тим, който си осигури класиране на Евро 2020.

Кристиано Роналдо и компания надвиха Люксембург с 2:0 и си осигуриха второто място в група В, като събраха 17 точки актив и са недостижими. От същата група виза за еврофиналите си осигури и отборът на Украйна.

В 39-ата минута Бруно Фернандеш се възползва от чудесен извеждащ пас на Бернардо Силва и откри резултата в полза на иберийците.

Вторият гол в мача падна в 86-ата минута, когато Бернардо Силва центрира към Диого Жота, чийто удар рикошира в противниковия вратар, а Кристиано Роналдо от голлинията добута топката в мрежата. Това беше гол №99 за Роналдо с екипа на националния отбор, като звездата на "мореплавателите" е на 10 попадения от абсолютния рекорд на иранеца Али Даеи по попадения с националната фланелка.

В другия мач от групата Сърбия завърши 2:2 у дома срещу Украйна и ще играе на баражите за класиране, като е сред потенциалните съперници на България през март.