Пари Сен Жермен сътвори истински подвиг и отстрани Аталанта в 1/4 финалите на Шампионската лига. Мачът се игра на стадион "Луш" в Лисабон и съвпадна с 50-ата година от основаването на ПСЖ.
Тимът от Бергамо, който е дебютант в турнира, бе на секунди от историческо класиране за полуфиналите, но се пропука в самия край и Пари Сен Жермен за първи път в последните седем години успя да прескочи 1/4 финалите на най-престижния европейски турнир.
Аталанта поведе в 27-ата минута с гол на Марио Пашалич, който се разписа с прецизен изстрел с левия крак. Парижани също имаха своите шансове през първото полувреме, но три пропуска направи голямата звезда на френския тим Неймар.
Аталанта игра на отлично ниво и през второто полувреме и бе много близо до историческо класиране за полуфиналите на Шампионската лига, но Пари Сен Жермен сътвори пълен обрат в заключителните минути на мача.
Маркиньос изравни след асистенция на Неймар в 90-ата минута, а Ерик Максим Чупо-Мотинг малко след това се разписа след подаване на влезлият като резерва Килиан Мбапе. Пари Сен Жермен ще играе в предпоследната фаза с РБ Лайпциг или Атлетико Мадрид, които ще играят тази вечер от 22:00 ч.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Болничната асоциация иска гаранции, че бюджетът на НЗОК ще се използва само за здравеопазване
КУБ продължава да строи на 'Баба Алино' въпреки проверките
КУБ продължава да строи на 'Баба Алино' въпреки проверките
Покушение срещу правовата държава