Националките по футбол записаха шеста загуба в световните квалификации

OFFNews 07 април 2022 в 20:35 1823 0

Женският национален отбор на България по футбол претърпя шеста загуба в Група Н на Световните квалификации, след като отстъпи с 0:2 на Турция. Нашите момичета остават на последното 6-о място в групата без актив с голова разлика 1-22. Туркините вече имат 10 точки, но са на четвърта позиция, на 2 след 3-ия Сърбия. Следващата среща на отбора, воден от Силвия Радойска, е на 12-и април в Брага срещу Португалия.

Българският отбор вложи максимално сили, бори се според възможностите си и също създаде няколко добри ситуации. В състава се завърна най-добрата българска футболистка Симона Петкова, която доскоро лекуваше травма в глезена.

Преди началото на срещата номер 1 за 2021 година Петкова получи своята награда. Статуетката й беше връчена от капитана на Локомотив (Пловдив) и двукратен победител при мъжете Димитър Илиев.

В първите 30 минути от мача двата отбора създадоха по едно положение пред вратите, дошло за нашите момичета след изпълнение на фаул отстрани. 5 минути преди това туркините направиха доста добра контраатака, но топката не намери останалата сама Биргюл Садъкоглу.

Срещата продължи равностойно, но 4 минути преди края на полувремето Едже Тюркоглу откри резултата. Берна Йеничери изрита топката от фаул от своето поле, Елиф Кескин продължи топката назад, а Едже се възползва от неразбирателство в нашата защита и прати топката в българската врата – 0:1. Минута преди края туркините стигнаха до друга възможност за гол, най-вече заради неразчетена изява на българската вратарка, но този път защитата изчисти топката в корнер.

Началото на второто полувреме беше равностойно, но след 55-ата минута туркините започнаха да държат повече топката и да атакуват. Удар на Едже Тюркоглу в 66-ата минута профуча край българската врата, а 10-ина минути след това Ебру Топчу затрудни максимално българската вратарка, но Роксана Шахънска се намеси смело.

В последните 10 минути двата отбора си си размениха по едно положение, като удар на българската резерва Юлиана Александрова профуча край гредата. Туркините логично стигнаха до втори гол две минути преди края на редовното време, след като Ебру Топчу се възползва от неубедителна изява на българската вратарка и вкара топката във вратата.