Националите по футбол рухнаха в края срещу Уелс

OFFNews 06 септември 2020 в 17:57 3410 0

Националите по футбол записаха първа загуба в новото издание на турнира Лигата на нациите. В първата си среща "лъвовете" записаха 1:1 срещу Ейре в София.

Момчетата на селекционера Георги Дерменджиев отстъпиха злощастно с 0:1 при гостуването на Уелс в двубой от Лига В, група 4, на стадиона в Кардиф.

Победното попадение за домакините падна в добавеното време, когато защитникът Неко Уилямс засече с глава центриране в наказателното поле, отправено от Джонатан Уилямс.

Двубоят започна равностойно, като беше белязан от пороен дъжд в средата на първата част. През втората част домакините вдигнаха оборотите и в 75-ата минута Брукс нацели греда. Мачът вървеше към нулево реми, когато домакините стигнаха до победното попадение.

"Чувствам се много ра.азочарован. Не заслужавахме да загубим по този начин. Стояхме много компактно. Неутрализирахме тяхното нападение, но отново допуснахме гол в последната минута", каза националът Янис Карабельов.