Монтана изненада ЦСКА 1948

OFFNews 19 февруари 2021 в 19:54 2057 0

Отборът на Монтана постигна първа победа в efbet Лигата от октомври насам. Тимът на Атанас Атанасов се наложи у дома над ЦСКА 1948 с 1:0 в двубой от 18-ия кръг и прекъсна серия от девет поредни мача без победа в шампионата.

Гол от дузпа на Тони Тасев донесе ценни три точки на Монтана, с които тимът излезе десети в класирането със 17 точки. Отборът на главния мениджър Красимир Балъков пък остава шести с 27 точки.

Единственото попадение в мача падна в 22-ата минута. Тогава реферът Васимир Ел-Хатиб видя нарушение на Георги Русев срещу Тони Тасев и посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и откри резултата.

В самия край на първата част гостите стигнаха до попадение чрез Симеон Петров, но то бе отменено заради спорна засада.

В 61-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Сергей Георгиев си изкара втори жълт картон, но успяха да удържат аванса си.