Младежите ни отстъпиха пред Русия

OFFNews 03 юни 2021 в 23:14 1711 0

Младежкият национален отбор на България изигра добър двубой, но отстъпи с 0:1 на Русия в контролна среща, играна днес на столичния стадион „Славия“. Младите „лъвове“ бяха напълно равностойни, а на моменти дори доминираха срещу авторитетния съперник, който съвсем наскоро игра на финалите на Евро 2021 в тази възрастова категория.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Игнатов стреля параболично с глава след центриране на Тюкявин и топката прехвърли плонжиралия страж Вуцов.

В средата на полувремето Мартин Минчев отправи първия опасен български изстрел, но стражът на руснаците изби в корнер. След това бе ред на нашия вратар да покаже рефлекс след изстрел на Тюкавин.

След почивката България бе по-добрият отбор на терена и може да съжалява, че не достигна поне до равенството. В 56-ата минута Филип Кръстев изведе Митко Митков, който отправи много силен удар от 20 метра, но над напречната греда. В 77-ата минута тимът на Александър Димитров изпусна най-сериозния си шанс, след като Станислав Шопов центрира на към Симеон Петров, който стреля много опасно с глава, но покрай дясната греда.

Малко след това „лъвовете“ все пак отбелязаха попадение, което обаче бе отменено от рефера Ивайло Стоянов заради игра с ръка на Мирчев. В самия край и Димитър Митков нямаше шанс пред гола.

Следващата проверка на България U21 е на 8 юни срещу Албания отново на стадион „Славия“ в София.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 6. Виктор Попов, 4. Християн Петров, 20. Симеон Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев (80 – 16. Мартин Дичев), 5. Йоан Бауренски (46 – 3. Емануел Мирчев), 8. Илия Груев (78 – 2. Томислав Папазов), 14. Филип Кръстев (73 – 17. Марин Петков), 21. Мартин Петков (46 – 19. Митко Митков), 11. Мартин Минчев (73 – 7. Станислав Шопов), 10. Владимир Николов (78 – 9. Димитър Митков).
Селекционер: Александър Димитров.

Голмайстор: 0:1 Игнатов 12.