Лудогорец се утвърди на върха в Първа лига

OFFNews 07 ноември 2021 в 20:33 1323 0

Снимка Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец стигна до драматичен успех с 1:0 над Локомотив Пловдив в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение падна в последната минута, когато Кристиан Гомис засече прострелно центриране в собствената си мрежа. Преди това в 62-ата минута Пиерос Сотириу пропусна дузпа, а Мартин Паскалев от гостите бе изгонен в допълнителното време.

Така Лудогорец вече събра 33 точки на върха в класирането и има аванс от цели 8 пред втория Ботев Пловдив. Локомотив е 8-ми със 17 пункта.

Мачът започна динамично като първо Парвиз Умарбаев обстрелва вратата на домакините. След това Лудогорец отговори с възможност за Доминик Янков. В последствие полувремето премина в битка в центъра на терена.

Втората част стартира отлично за Лудогорец. След час игра бе отсъдена дузпа за домакините. Мартин Паскалев събори Бернард Текпетей, който пробиваше отдясно и след преглед на ситуацията с ВАР Драгомир Драганов потвърди решението си. Пиерос Сотириу се нагърби с изпълнението, но неговият изстрел срещна двата странични стълба на вратата на Лукас Рейдър, а при добавката кипърецът стреля високо над напречната греда.

В самия край на мача съдията даде нова дузпа за домакините, след като Гомис влезе остро на Чибота, но след справка с ВАР промени решението си.

В последната минута от редовното време Бернард Текпетей отправи прострелно центриране, а Гомис засече топката в собствената си мрежа.

В шестата минута на добавеното време Мартин Паскалев получи и втори жълт картон, респективно червен, и напусна терена.

- пропуск от дузпа на Красимир Станоев от Пирин в 41-ата минута

Черно море (Варна) - Царско село - 1:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Ален Стеванович 53, 1:1 Евгений Сердюк 90+1-дузпа
червени картони: Родриго (Черно море) 90+3, Милан Йокич (Царско село) 90+3

от петък:
Локомотив (София) - Берое (Стара Загора) - 0:3 (0:1)
голмайстор: 0:1 Абубакар Тунгара 45+1, 0:2 Кийлън Лебон 71, 0:3 Мартин Камбуров 74