Лудогорец се откъсна на върха

OFFNews 08 ноември 2020 в 20:00 1713 0

Снимка Официален сайт на Лудогорец

Шампионът Лудогорец се откъсна еднолично на върха в Първа лига, след като победи новака ЦСКА 1948 с 3:0 като гост. По този начин „орлите“ вече имат 26 точки, 3 повече от втория Локо (Пд).

Срещата ще остане в историята с факта, че румънският нападател на Лудогорец Клаудиу Кешерю отбеляза 2 пъти и вече има 100 гола в родния елит.

Резултатът беше открит в 45-ата минута, когато Кешерю се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА 1948.
В 65-ата минута Лудогорец направи решителна крачка към успеха. Появилият се като резерва Мавис Чибота намери Кешерю, който много майсторски изведе конгонаеца.

Останал сам срещу Наумов и избягал от защитниците, за Чибота не бе проблем да копне топката над стража – 2:0. Всичко за домакините приключи в 78-ата минута.

Тогава Алекс Сантана бе изведен зад защитата от Сисиньо и веднага намери Кешерю. С десния крак румънецът направи 3:0 и оформи крайния резултат.