Лудогорец би Славия, дръпна с 10 точки пред Левски

Ивайло Йолчев 20 февруари 2017 в 16:53 1499 0

Лудогорец победи 2:0 Славия като гост в мач 20-ия кръг на Първа лига. Клаудиу Кешеру откри резултата в 67-ата минута, а Жуниор Кишада удвои резултата в 76-ата минута.

Двубоят трябваше да се играе вчера и беше прекъснат в 12-ата минута на Овча купел заради обилен снеговалеж. И днес шампионите не тръгнаха добре, та се наложи след почивката да влизат Марселиньо и Кафу.

Иначе Георги Дерменджиев направи доста промени след слабия мач, който тимът изигра в Лига Европа срещу Копенхаген (1:2). Джонатан Кафу, Марселиньо, Хосе Паломино, Анисе Абел, Йордан Минев и Вирджил Мисиджан бяха сред резервите.

След днешната попеда Лудогорец вече има актив от 53 точки, с 10 пред втория Левски, който на старта през пролетта загуби 0:1 от Пирин.