Левски си тръгна с трите точки от Велико Търново

OFFNews 15 октомври 2017 в 19:41 1697 0

Снимка sportal.bg

Отборът на Левски постигна икономична победа с 1:0 като гост на Етър във Велико Търново в двубой от 12-ия кръг на Първа лига и си вдигна настроението преди мача с ЦСКА-София следващия уикенд.

"Сините" стигнаха до успеха още в петата минута, когато защитникът Давид Яблонски се разписа след изпълнение на ъглов удар. Последваха нови силни моменти пред Левски, но пропуски пред гола направиха нападателите в синьо.

Малко преди края на първото полувреме силен удар от дистанция на Антонио Вутов премина близо до вратата.

През второто полувреме домакините се опитаха да обърнат мача, но така и не стигнаха до чисто положение пред вратата на Божидар Митрев.

Така Левски постигна поредна минимална победа, като опази вратата си от попадение и се утвърди на третото място с 24. Втори е ЦСКА-София, но червените играят по-късно с Пирин.

"Това е мач, в който трябваше да вкараме и втори гол, за да решим мача. Отново ни липсваше последното подаване, с което да стигнем до втори гол и да се успокоим", коментира треньорът на Левски Делио Роси.