Левски се върна на победния път

OFFNews 01 декември 2018 в 19:28 1449 0

Столичният Левски разгроми Дунав с 3:0 на "Георги Аспарухов" в двубой от 17-ия кръг на Първа лига и се върна на победния път след серия от две загуби.

Убедителният успех е частичен реванш на "сините" за позорната загуба от Ботев Враца с 1:3 у дома в миналия кръг.

С победата "сините" събраха 37 точки и се доближиха на 1 от втория ЦСКА и на 4 от лидера Лудогорец, които са с мач по-малко. В неделя ЦСКА гостува на Славия, а Лудогорец приема Витоша Бистрица.

И трите попадения паднаха през първото полувреме, като в герой за Левски се превърна Жерсон Кабрал, който откри в 21-ата минута, а след това удвои от дузпа в 28-ата. Нападателят Станислав Костов вкара за 3:0 в 38-ата минута. През втората част Давиде Мариани можеше да се разпише, но опитът му да прехвърли вратаря на Дунав не успя.

В самия край на мача и Иван Горанов с удар от малък ъгъл намери очертанията на вратата, но стражът беше добре пласиран.

Така резултатът се запази до края и Левски постигна 12-а победа от началото на сезона. Дунав пък допусна 11-а загуба и остана на 12-ата позиция с актив от 12 точки.