Левски оцеля срещу Черно море на Герена (видео)

OFFNews 30 юли 2018 в 22:20 2231 0

Левски сякаш вече по традиция сътвори пореден драматичен мач, след като "сините" и Черно море направиха 2:2 в зрелищен двубой от втория кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Пред погледа на новия треньор на 26-кратните шампиони - Славиша Стоянович, двата отбора предложиха много интересни моменти, като през по-голямата част домакините диктуваха събитията на терена, но не успяха да запишат втора поредна победа.

През първата част преднина за варненци даде капитанът им Георги Илиев, реализирал фамозен гол със странична ножица. След паузата съперникът им изравни чрез Станислав Костов, който отбеляза от положение на засада.

До 88-ата минута резултатът бе 1:1. Тогава Божилов изведе тима на Илиан Илиев напред, но веднага след изпълнението на центъра Давиде Мариани вкара за крайното 2:2. Двубоят се запомни и с няколко контузии.

Антони Белмонт напусна терена още през първата част, а Стефан Станчев също бе принудително заменен. Големият удар по Левски обаче бе принудителната смяна на Паулиньо.

Бразилецът записа първи минути за този сезон, след като се възстанови от травма. Но остана на терена само 20-ина минути.

Така Левски и Черно море разделиха точките и вече имат по 4 пункта в актива си. Лидер е ЦСКА с пълен комплект от 6 т., шампионът Лудогорец също е с 4 т.