Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Камерун и Сърбия със зрелищно равенство 3:3

Василен Петров 28 ноември 2022 в 14:56 1338 1

Камерун срещу Сърбия

Снимка Getty images

Двата отбора дадоха всичко от себе си и доставиха неописуемо удоволствие на привържениците.

Камерун и Сърбия сътвориха същински голов спектакъл в група "G" на Световното първенство в Катар, завършил при равен резултат 3:3.

В 11-ата минута сръбският нападател Александър Митрович нахлу отдясно в наказателното поле, след което технично преодоля Никола Нкулу и отправи прецизен фалцов удар от малко пространство. Топката обаче се отби в лявата греда на вратаря Дейвис Епаси.

В 17-ата минута отново Митрович се възползва от изчистена топка в наказателното поле и отправи мощен изстрел, който обаче премина много близо до левия страничен стълб.

В 29-ата минута Камерун изненадващо откри резултата, след като Нкулу се извиси над останалите и свали топката към далечната греда след центриране отляво от корнер. Оставен непокрит, Жан-Шарл Кастелето прати топката в мрежата от близко разстояние за 1:0.

В 42-ата минута Пиер Кунде отне топката от Саша Лукич и навлезе опасно в наказателното поле. Последва отличен диагонален изстрел, но стражът Ваня Милинкович отрази, след което кълбото отново се озова в Кунде, който отново не успя да реализира, тъй като шутът премина покрай десния страничен стълб.

Минута по-късно Душан Тадич центрира след пряк свободен удар, а Страхиня Павлович се позиционира перфектно около точката за изпълнение на наказателен удар и с глава успя да се разпише за 1:1.

В 44-ата минута Сергей Милинкович-Савич отправи удар от границата на наказателното поле и скъса мрежата на Епаси за 1:2.

През второто полувреме двата отбора увеличиха оборотите и головете продължиха един след друг.

В 53-ата минута Митрович завърши невероятна ходова акция на сръбските играчи и отбеляза за 1:3.

В 64-ата минута Кастелето подаде към влезлия като резерва Венсан Абубакар, който прехвърли атрактивно вратаря и вкара за 2:3. При гола имаше сериозни съмнения за нередовна позиция, но съдията Мохамед Абдула Хасан Мохамед прегледа положението на видеоасистент рефера (ВАР), след което зачете попадението.

В 66-ата минута Абубакар нахлу в зоната на пеналтерията и намери успоредно на голлинията своя съотборник Ерик Максим Чупо-Мотинг, който пред празната врата направи резултата класически - 3:3.

В 76-ата минута Митрович направи рейд отдясно в наказателното поле, след което отправи диагонален изстрел. Стражът Дейвис обаче демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

В 88-ата минута Филип Костич блесна с красиво отиграване след пас в наказателното поле. Впоследствие той шутира към вратата, но Епаси реагира и спаси.