Ибра спаси Юнайтед в дербито с Ливърпул

OFFNEWS 15 януари 2017 в 20:03 2504 0

Ливърпул прекъсна перфектната серия на Манчестър Юнайтед от 9 поредни победи във всички турнири, след като изтръгна 1:1 като гост в дербито на 21-ия кръг във Висшата лига на "Олд Трафорд".

Първото попадение падна от дузпа в 27-ата минута, която бе свирена за игра с ръка на Пол Погба в наказателното поле. Наказателният удар беше реализиран от Джеймс Милнър. Домакините имаха много силни моменти по време на срещата, но така и нямаха късмет да стигнат до попадение до 84-ата минута, когато Златан Ибрахимович изравни и спаси тима си от загуба.

В добавеното време Вайналдум пропусна много добра възможност да донесе победата на Ливърпул, но отново стреля слабо от чиста позиция и Де Хеа улови.Това беше 50-ата среща на ниво Висша лига между тези два тима.

След този мач Ливърпул е трети в класирането с актив от 45 точки, като тимът е на 7 от лидера Челси, докато Юнайтед върви 6-и с актив от 40.

В другото дерби между градовете Ливърпул и Манчестър Евертън спечели с категоричното 4:0 у дома срещу Манчестър Сити.