Христо Стоичков поздрави Меси за първия трофей с Аржентина

OFFNews 11 юли 2021 в 16:07 2828 0

Мегазвездата на българския футбол Христо Стоичков беше сред първите, поздравили Лионел Меси за триумфа в Копа Америка с Аржентина. Меси и компания победиха с 1:0 Бразилия във финалната среща, която се игра на легендарния стадион "Маракана".

Единственото попадение бе дело на Анхел ди Мария в 22-ата минута. Меси беше пазен внимателно от съперниковите играчи и не успя да блесне, като пропусна добра възможност за гол в 88-ата минута, но накрая вдигна жадувания трофей.

До този момент звездата на Барселона нямаше значима титла с националния отбор и често беше критикуван, че пази силите си единствено за Барселона. С каталунците Меси е вдигнал 35 трофея в кариерата си.

“Успех, Лео, за да не останат съмнения в твоята величина”, написа Стоичков в Инстаграм.

Иначе аржентинците спечелиха състезанието за първи път от 1993 година насам. Гаучосите водени от Меси записаха поражения в битката за титлата през 2007, 2015 и 2016 г. Бразилия от своя страна допусна първо поражение на континентално ниво в официален мач на стадион "Маракана" от 1950 година насам.